Press "Enter" to skip to content

Altının Yeni Yıl Performansı Kötü

admin 0

Altın 2001 yılından bu yana en kötü yeni yıl performansını bu yıl gösterdiği söyleniyor. 2012 yılı Eylül ayında 1691 Dolar civarında olan altın ons fiyatı 15 Şubat 2013 Cuma günü yaşadığı sert satışlar ile son altı ayın en düşük seviyesine ulaştı. Altının ons fiyatı 1.598,21 Dolar’a geriledi.

Ünlü yatırımcı Marc Faber “Altın fiyatlarının belli bir düşüş yasadıktan sonra tekrar yükseleceğine inanıyorum” diye iyimser bir yorum yaptı. Altının ons fiyatı 1550 Dolar seviyesini görürse de daha fazla altın alımı yapmak istediğini bildirdi. 2011 yılı Eylül ayındaki gibi 1921 Dolarlık zirvenin yeniden yaşanabileceğini düşündüğünü de sözlerine ekledi. Marc Faber piyasalarda ‘Doktor Kıyamet’ olarak biliniyor.

Dünya ekonomilerinde meydana gelen toparlanma hareketleri doğal olarak altın fiyatlarını etkilerdi. ABD’li Bloomberg Ajansı’na konuşan Wells Capital Management baş stratejisti James Paulsen ise “Küresel olarak sürdürülebilir bir ekonomik toparlanma yaşandığına dair oluşan güven, altında kayıplara sebep oluyor” diye konuştu.

G20 sonrası tüm piyasalarda olduğu gibi altın fiyatlarındaki gelişmeleri takip etmek Forex piyasasında altına yatırım yapan yatırımcılara öneriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir